START   |   ZAPYTANIE   |   KONTAKT   |   O FIRMIE   |   REFERENCJE   |   GALERIA   |   LINKI


 
 
BUDOWA STUDNI GŁĘBINOWYCH
BUDOWA STUDNI Z KRĘGÓW
RURY I FILTRY
CZYSZCZENIE STUDNI
PIEZOMETRY
POMPY CIEPŁA
SZUKANIE WODY I DOKUMENTY
INSTALACJE I MONTAŻ POMP
POMPY GŁĘBINOWE
OBSZAR

BUDOWA STUDNI GŁEBINOWEJ


Wykonujemy studnie wiercone przy użyciu głównie technologii młotka wgłębnego i kompresora ze sprężonym powietrzem. Technologia ta pozwala na prace w trudnych twardych warstwach w różnej twardości skale i żwirach.
Nasze zdolności wierceń w zależności od wymagań:
a) średnic to 255 lub 450 mm
b) głębokości do 100 lub 500 m

Nasze maszyny gąsienicowe powinny bez większych problemów wjechać w każdy teren i na każdą górską ścieżkę i dolinę.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce Prawem geologicznym i górniczym oraz Prawem Wodnym, właściciel (osoba fizyczna) może zlecić wykonanie studni wierconej bez zezwolenia do głębokości 30 m, pobór wody nie może przekraczać 5 m3 na dobę, natomiast zainstalowane pompy nie mogą mieć poboru większego niż 0,5 m3 na godzinę. W przypadku przekroczenia ww parametrów lub gdy studnie wykonuje osoba w ramach prowadzonej działalności gospodarczej właściciel jest zobowiązany do posiadania pozwolenia wodno prawnego, wydawanego na podstawie operatu wodno prawnego. Wcześniej należy wykonać projekt prac geologicznych oraz dokumentację hydrogeologiczną. Wykonanych prac geologicznych. Powyższe dokumenty wykonuje uprawniony hydrogeolog.

Po wykonaniu odwiertu, osadza się w nim rurę startową-podfiltrową, następnie rury filtrowe i pełne. W naszych studniach stosujemy rury o średnicy 125, 140 lub 160 mm w zależności od typu gruntu i ceny. Rury po osadzeniu obsypuje się żwirkiem filtracyjnym, odcinamy korkiem betonowym lub bentonitowym. Na wierzchniej części studni montuje się po uszczelnieniu obudowę studni. Więcej informacji na temat stosowanych przez nas rurach studziennych PVC – www.rurystudzienne.pl

Na życzenie Inwestorów, wykonujemy przyłącza studnia-dom i montujemy w całości instalacje w studni oraz domu. Posiadamy do dyspozycji różne rodzaje pomp głębinowych w zależności od studni i życzenia Inwestora.

 PETPOLBUD - Studnie Głębinowe i Usługi Koparkami

Stryszawa k/Suchej Beskidzkiej
Tel.: 668 368 368
Tel.: 533 855 333
Fax: 33 8779711
e-mail: info@petpolbud.pl

» BUDOWA STUDNI GŁĘBINOWYCH
» BUDOWA STUDNI Z KRĘGÓW
» RURY I FILTRY
» CZYSZCZENIE STUDNI
» PIEZOMETRY
» POMPY CIEPŁA
» SZUKANIE WODY I DOKUMENTY
» INSTALACJE I MONTAŻ POMP
» POMPY GŁĘBINOWE
» OBSZAR

ilość odwiedzin: 371027, dzisiaj: 57