START   |   ZAPYTANIE   |   KONTAKT   |   O FIRMIE   |   REFERENCJE   |   GALERIA   |   LINKI


 
 
BUDOWA STUDNI GŁĘBINOWYCH
BUDOWA STUDNI Z KRĘGÓW
RURY I FILTRY
CZYSZCZENIE STUDNI
PIEZOMETRY
POMPY CIEPŁA
SZUKANIE WODY I DOKUMENTY
INSTALACJE I MONTAŻ POMP
POMPY GŁĘBINOWE
OBSZAR

RURY I FILTRY

Rodzaje rur i filtrów:
  1. Filtr startowy
  2. Filtr pełny
  3. Rura pełna

Wykonane przez nas studnie uzbrajamy w atestowane grubościenne rury i filtry z gwintem do wody pitnej. W tego typu połączeniach rury połączone są z filtrami jedną średnicą wewnętrzną. Łączenia są trwałe i nie sprawiają problemów z zakładaniem i wyjmowaniem pompy.

Nie stosujemy rur z łączeniami na wpust i łączeniem wkrętami metalowymi. W takim przypadku wkręty wystają w środku rury i często zahaczają przewody i pompy wewnątrz studni. Tak łączone rury ulegają też częstemu zerwaniu.

Stosowane przez nas średnice rur do studni to 160, 140 i 125 mm. W większosci studni stosujemy średnice rury FI 160 mm. Inne średnice stosujemy w przypadkach gdy pojawiaja się problemy w otworze lub wiemy, że grunt może zamulać studnie, wtedy jest stosowana grubsza warstwa obsypki filtrującej.
 
Najważniejszą rzeczą w stosowanych przez nas rurach filtrowych jest szerokość szczeliny - 0,75 mm. Szczelina ta nacięta jest fabrycznie, nie szliferką kątową. Po nacięciu szliferką kątową, szczelina jest szerokości 2-3 mm. Węższa szczelina pozwala na uzyskanie lepszej filtracji wody i nie zapychania przewodu studziennego. Szczeliny nacięte fabrycznie, zawsze wykonywane są poziomo co daje większą odpornosć rur na zgniatanie. Szczeliny nacinane kątówkami zawsze robione są wzdłuż rury, osłabiając jej średnice, a co za tym idzie, siła boczna zagniata rure i blokuje pompę w studni bez możliwości jej wyjęcia.
 
Więcej informacji na temat rur i dodatkowego oprzyrządowania znajdziecie Państwo na naszej stronie www.rurystudzienne.pl
 PETPOLBUD - Studnie Głębinowe i Usługi Koparkami

Stryszawa k/Suchej Beskidzkiej
Tel.: 668 368 368
Tel.: 533 855 333
Fax: 33 8779711
e-mail: info@petpolbud.pl

» BUDOWA STUDNI GŁĘBINOWYCH
» BUDOWA STUDNI Z KRĘGÓW
» RURY I FILTRY
» CZYSZCZENIE STUDNI
» PIEZOMETRY
» POMPY CIEPŁA
» SZUKANIE WODY I DOKUMENTY
» INSTALACJE I MONTAŻ POMP
» POMPY GŁĘBINOWE
» OBSZAR

ilość odwiedzin: 371017, dzisiaj: 47